Kosmetické postupy

Povrchové čištění pleti

Jedná se o důkladné odlíčení  pokožky přípravkem, který je vhodný pro daný typ pleti (čistící mléko, čistící emulze a odličovač očního okolí).  Tímto se z pleti  odstraní make-up, nečistoty, pot a kožní maz. Následně se provede dočištění pleti  vhodným tonikem (pleťovou vodou) bez obsahu alkoholu, čímž se zlepšuje pohlcující schopnost pleti a připravuje ji na další vyživující procedury.

Peeling

Velmi důležitou částí kosmetického ošetření je peeling s šetrnou masáží, který čistí pleť od odumřelých buněk  a dělá ji tak jemnou a přístupnou všem účinným látkám.

Chemický peeling

Jedná se o výrobek italské firmy WDR (World Dermatologic Research s.r.l.). Chemické peelingy s kyselinou mandlovou jsou určené pro povrchový a střední peeling, které redukují nejen viditelné známky stárnutí, ale také akné, pigmentové skvrny a mnoho dalších problémů s pletí. Tyto profesionální peelingy existují v různých koncentracích což umožňuje přizpůsobit ošetření různým druhům pleti. Kyselina mandlová je výborná proti vráskám, odstraňuje nežádoucí pigmentace, potlačuje produkci melaninu, velmi příznivě působí v boji proti akné díky svým antibakteriálním schopnostem. Působí proti ucpávání pórů, odstraňuje komedony a brání vzniku zánětu. Reakce pleti na kyselinu mandlovou je velmi mírná, protože molekula v kyselině mandlové je větší než v AHA kyselině a proto proniká do kůže pomaleji a způsobuje menší podráždění (zarudnutí, pálení). Kyselina mandlová také zvyšuje hydrataci v pokožce. Peelingy s kyselinou mandlovou lze použít i v létě, protože se nezvyšuje citlivost kůže na slunce.

Po ošetření mandlovým chemickým peelingem se doporučují výrobky pro domácí péči, které prodlužují účinek ošetření. V domácí řadě naleznete krémy pro hydrataci, antioxidační, s bělícím účinkem, nebo s kyselinou hyaluronovou pro revitalizaci poškozené pleti po ošetření nejen chemickým peelingem, ale také např. laserem nebo radiofrekvencí.

Hloubkové čištění pleti

Je vhodné u pleti mastné nebo pleti smíšené (napářka maskou nebo změkčení pleti změkčovadlem). Jedná se o  uvolnění pórů a odstranění komedomů.  Hloubkové čištění se provádí mechanicky (lehkým tlakem prstů) nebo ultrazvukovou špachtlí. Jedná se o bezbolestné, šetrné a velmi účinné hloubkové čištění pleti.

Kosmetická masáž obličeje, krku a dekoltu

Jedná se o mechanické působení na pokožku jemnými cílenými tahy, kdy dochází k celkovému uvolnění napětí mimických svalů,  k prokrvení pokožky a zvýšení jejího tonusu (pružnosti kůže). 
Pravidelnou masáží se přímo ovlivňuje tvorbu jemných vrásek, zmírňuje se proces stárnutí a příznivě působí na lymfatický tok.

Aplikace pleťové masky

Na závěr kosmetického ošetření se aplikuje maska, která ovlivňuje celkový výsledek. Pleťové masky pleť vyživují, hydratují, tonizují, zklidňují a osvěžují. Druh masky se volí podle typu pleti.Při působení masky si odpočinete při relaxační hudbě a dopřejete tak odpočinek nejen pokožce, ale i celému organismu.

Závěr kosmetického ošetření

Celé kosmetické ošetření se zakončí nanesením krému, který vyživuje, chrání před vnějšími vlivy a vytváří podklad pro případné líčení. Krémy a emulze pro denní péči o pokožku obsahují přírodní látky, UV filtry, rostlinné kolageny, byliny a jiné přísady, které díky předchozí péči uvolní vše potřebné pro Váši pokožku.

Séra a ampule

Aplikací sér nebo ampulí se zvýší účinek kosmetického ošetření.  Můžou se zapracovat přímo do pleti, nebo se přidávají do krémů a masek. Druh séra nebo ampule se volí dle typu pleti (např. sérum na snížení a potlačení tvorby mazu, hydratační, kolagenové, zklidňující a sérum pro rychlé vypnutí pleti a obnovu tonusu (pružnosti kůže). Sérum se zapracovává ručně nebo ultrazvukovou špachtlí.

Depilace  a barvení obočí

Úprava obočí může být součástí, ale i samostatnou procedurou kosmetického ošetření. Barvením a korekcí chloupků můžeme zásadně ovlivnit kontury a linii obličeje.
(doba trvání 15 až 20 minut)

Barvení řas

Depilace chloupků na obličeji (horní ret a brada)

Depilace se provádí pomocí voských proužků a pinzeta

Kosmetické ošetření diamantovou microdermabrazí

Nová metoda diamantové dermabraze je vylepšená, navíc pro pleť naprosto šetrná a bezpečná! Funguje na principu mechanického peelingu, kdy diamantové částečky obrušují vrchní vrstvu kůže, současně pleť hloubkově čistí a rozjasňují. Po ošetření následuje  ošetření vhodnými kosmetickými přípravky. Při ošetření dochází k odsátí a odstranění kožních buněk, zlepšení, prokrvení pokožky a stimulaci kolagenních vláken. Výsledky jsou znatelné již po prvním ošetření.
Diamantová dermabraze se provádí na obličeji, krku, prsou a dalších částech těla u jakéhokoliv typu pleti a velmi dobře působí zejména na: strie a jizvy – posílení vrchní vrstvy epidermu – projasnění tónu pleti – ucpané póry – pigmentové skvrny – s věkem související změny na kůži – akné a postakné (včetně jizev po akné)

 • vyhlazení jemných vrásek
 • vylepšení vzhledu až odstranění jizviček po akné, pooperačních jizev a strií
 • hloubkové čištění pórů, redukce rozšířených pórů
 • snížení produkce kožního mazu u mastné pleti
 • zlepšení prokrvení
 • odstranění povrchových pigmentací a stařeckých skvrn, barevné sjednocení pleti
 • rejuvenace a regenerace pleti (omlazení a prevence stárnutí)

Výhody

 • žádné vedlejší nežádoucí účinky
 • efektivní metoda pro všechny typy pleti
 • účinná a naprosto bezpečná metoda
 • jemná a šetrná metoda
 • dodá pleti celkově zdravý a svěží vzhled
 • velmi vhodné pro pleť citlivou na chemické přípravky
 • výsledky viditelné po jediném ošetření
 • komplexní program pro rejuvenaci pleti
 • nezpůsobuje žádná výrazná omezení po ošetření

 

Ošetření ultrazvukovou  špachtlí- kvalitní hloubkové čištění

Pleť je součást našeho těla, proto jí musíme věnovat dostatečné množství péče, abychom zabránili jejímu předčasnému stárnutí a nezdravému vzezření. Zašedlou barvu a unavený výraz obličeje způsobují také nečistoty uloženy hluboko pod kožní škárou.
Ultrazvuková špachtle  hloubkově čistí pleť a aktivuje její metabolismus. Zajišťuje lepší vstřebatelnost kosmetických přípravků. Jemně masíruje pleť a působí hluboko do kožní škáry, kde odstraňuje uložené nečistoty a intenzivně regeneruje pokožku do hloubky, která poté vypadá svěže a zdravě.
Samotná masáž navrací pokožce její přirozenou mladistvou pružnost a pomáhá tak předejít předčasnému stárnutí. Působí její prokrvení a současně umožňuje snažší přísun živin a vody do nitra pokožky, takže pleť se stává dokonale hydratovanou a jemnou. Ultrazvuková špachtle také odstraňuje povrchové odumřelé buňky (tj. tzv. peeling) a poskytuje kompletní regeneraci kůže. Předností tohoto  kosmetického přístroje je také prevence proti akné a celkové zlepšování kvality pleti.

Líčení

Každý člověk je jedinečný, každý vypadá jinak a každý má svůj vlastní kolorit. Přesto lze lidi zařadit do čtyř typů, z nichž každý má zcela osobitý vztah k barvám, některé sluší víc než ostatní. Jedná se o tyto typy:
 JARNÍ, LETNÍ, PODZIMNÍ, ZIMNÍ.
Jarním a podzimním typům sluší teplé barvy, letním a zimním studené odstíny. Toto je však jen orientační. Existují také barvy, které jsou neutrální a jsou vhodné pro všechny typy lidí.
Hlavní zásadou je naučit se pozorovat světlo a stín (zvláště u korektivního líčení). Tam kde mají rysy sklon propadat, se používají světlé tóny a tam kde vystupují, používáme naopak tmavší.
Denní líčení pro každou příležitost. Získáte přirozený půvab a svěží vzhled pro svůj skvělý pocit.
Málokterá žena je od přírody tak dokonalá, že by nepotřebovala alespoň náznak líčidel. Ať už Vás příroda obdařila jakkoliv, denní líčení z Vás udělá bytost svěží a upravenou. 
U někoho stačí pár tahů štětcem, u někoho je potřeba líčidel více. V každém případě tohle líčení pro Vás může být inspirací pro skvělý pocit každý den.

Denní líčení se provádí za denního světla, je decentní, jemné a mělo by korespondovat s typem člověka. Nepřetvářet jeho identitu, ale vycházet z něho samotného. Líčení by mělo ladit s doplňky, oblečením a typem člověka.